Proktologs

Proktologs ir augsti kvalificēts ārsts, kas nodarbojas ar dažādu slimību profilaksi, diagnostiku un ārstēšanu resnās un taisnās zarnas apvidū. Medicīnas centrā KATARSE strādā pieredzējuši speciālisti, kas sniedz atbalstu pacientiem ar dažādām proktoloģiskām problēmām. Ir vērts atzīmēt, ka proktologs vienmēr atradīs individuālu pieeju katram klientam, ņemot vērā problēmas delikātumu. Turklāt medicīnas centra aprīkojums ļauj veikt diagnostiku un ārstēšanu pēc iespējas komfortablāk. 

Protams, proktoloģiskās slimības skar īpašo, intīmo ķermeņa daļu, tāpēc cilvēkam ir grūti šīs slimības apspriest, saņemties un aiziet pie ārsta. Tomēr medicīna ir spērusi soli uz priekšu, kas nozīmē, ka mūsdienās izmeklēšana un ārstēšana notiek rūpīgi un delikāti, diskomforts ir minimāls. 

Pats galvenais ir saprast, ka, laikus neatnākot pie ārsta, rezultāts var būt bēdīgs, jo paša noteiktā diagnoze ne vienmēr ir precīza.

Proktologa konsultācija ir jāpiesaka, ja ir vērojami šādi simptomi:
  • ilgstošas sāpes vēderā;
  • vēdera izejas traucējumi (izdalās asinis un gļotas);
  • caureja bez jebkāda iemesla;
  • aizcietējumi vai, ja aizcietējumi mijas ar caureju;
  • sāpes, diskomforts, nieze taisnās zarnas apvidū.
Savlaicīga vizīte pie proktologa palīdzēs novērst nopietnākas slimības attīstības pakāpes rašanos un ātri atbrīvoties no diskomforta taisnajā zarnā, anālajā kanālā un blakus esošajos orgānos.

Reģionālajā medicīnas centrā KATARSE pieņem augsti kvalificēti ķirurģi-proktoloģi dr. Zita Paegle un dr. Sergejs Šapovalovs, kas pielieto mūsdienīgas tehnoloģijas un pieejas taisnās zarnas un tās apvidus problēmu risināšanai. Proktologu komanda, gatava palīdzēt gan sievietēm, gan vīriešiem atrisināt delikātas problēmas nesāpīgā veidā, ātri un efektīvi. Mēs nodrošinām abu dzimumu speciālistus, tādejādi, pats pacients, var izvēlēties sev moriāli ērtāko iespēju vērsties pie speciālista.

Dr. Zita Paegle ir augsti kvalificēts ārsts ķirurģs-proktologs ar vairāku gadu pieredzi, kas specializējas saudzējošas taisnās zarnas un tās apvidus terapijā, kolorektālo saslimšanu diagnostikā un ārstēšanā,  hemoroīdu slimības, fisūru un fistulu ārstēšanā un likvidācijā, kā arī ādas veidojumu likvidācijā. Dr. Paegle ir Latvijas Ķirurgu asociācija biedre un vairāku zinātnisko rakstu autore, aktīvi apmeklē kongresus un seminārus, kur nepārtraukti pilnveido profesionālās zināšanas.

Dr. Sergejs Šapovalovs ir Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ķirurgs, specializējas proktoloģisko un kolorektālo saslimšanu ārstēšanā. Veic zarnu trakta, kuņģa, aizkuņģa dziedzera labdabīgu un ļaundabīgu veidojumu diagnostiku un operatīvu ārstēšanu. Dr. Šapovalovs ir Latvijas Ķirurgu asociācija biedrs un TV24 raidījuma "Starp mums, dakteriem" vadītājs.