Holtera monitorēšanaHoltera monitorēšana (Holtera EKG) – sirdsdarbības fiksācija cilvēka miera un brīvas aktivitātes apstākļos 24 vai 48 stundu laikā ar tālāku detalizētu sirds ritma datu analīzi.
 
Holtera monitorēšanas metode ir katram cilvēkam rekomendēta vismaz reizi dzīvē, lai detalizēti izpētītu sirds īsto stāvokli un pie nepieciešamas uzsāktu ārstēšanu.  Holtera monitorēšana ir pamata sirds diagnostikas metode, kurai nav kontrindikāciju un kura neietekmē cilvēka organismu, kas padara to par viegli pieejamu un piemērotu visu kategoriju pacientiem.
 
Holtera monitorēšana ļauj novērtēt pacienta sirds darbību ikdienas apstākļos (sirds reakcija, fizisku un emocionālu slodzi, sirds stāvoklis miega laikā, sirds ritms un darbība diennakts garumā). Ar Holtera reģistratoru pacients var turpināt ikdienas dzīvi gandrīz nejūtot pie ķermeņa piestiprināto iekārtu. Iekārtas svars ir aptuveni 70 grami un izmērs 7x5 cm.
 
Kā notiek Holtera reģistratora uzstādīšana un noņemšana?
 
Nekāda īpaša sagatavošanās iekārtas uzstādīšanai nav nepieciešams. Uzstādīšanas laiks ir aptuveni 20 minūtes. Specialists uzliks reģistratoru, piestiprinās elektrodus, pārbaudīs signāla kvalitāti un dos iespēju pacientam atgriezties pie ierastās dzīves.
 
Pēc 24 vai 48 stundām (atkarīgs no ārsta norīkojuma) pacientam ir jāatgriežās medicīnas centrā un jānoņem iekārtu. Šis process aizņem līdz 10 minūtēm.
 
Holtera monitorēšanu veic:
  • Pie sirds ritma traucējumiem;
  • Pie diskomforta krūtīs vai elpas trūkuma;
  • Pie periodiski paātrināta pulsa;
  • Pie sirds slimību vēstures, gados vecākiem pacientiem;
  • Pie sūdzībām par galvas reiboņiem vai ģīboņiem.
 
Reģionālajā medicīnas centrā KATARSE izmantojas 12-kanālu premium Holter reģistratori ar augstu diskretizācijas pakāpi, kas ļauj atklāt pat sarežģītas un grūti pamanāmas anomālijas un uzsāk sirds terapiju laicīgi, nesagaidot slimības smagāku stāvokli.

Izmeklējuma rezultāti tiks nodrošināti 5 dienu laikā pēc iekārtas noņemšanas.
 
Holtera monitorēšanas rezultātu interpretēšanu un aprakstu veic augsti kvalificēts kardiologs dr. Daiņus Gilis. Dr.Gilis ir Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologs, Latvijas Ģimenes hiperholesterinēmijas reģistra konsultējošais ārsts un Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzējs.
 
Pieraksts uz Holtera monitorēšanu un papildus informācijas saņemšana notiek pa telefonu – 23304445.