Dermatologs

Āda ir sava veida barjera, kas pasargā cilvēku no ārējās vides negatīvās ietekmes, atspoguļo kopējo veselības stāvokli, kā arī āda pilda ķermeņa termoregulācijas funkciju, lai mēs justos ērti dažādos laikapstākļos. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka mūsu ādas stāvoklis ietekmē arī to, kā jūtamies un redzam sevi sabiedrībā. Tādēļ pie mums, KATARSE klīnikā, varat būt droši, ka sniegsim mūsu pacientiem daudzpusēju aprūpi, tādējādi uzlabojot jūsu dzīves kvalitāti.Medicīnas centra KATARSE dermatologi nodarbojas ar ādas, nagu un matu slimību un patoloģiju diagnostiku, ārstēšanu un profilaksi. 

Ādas un nagu saslimšanas ārstēšana

Izmantojot diagnostikas pieeju un tehnoloģijas KATARSE dermatologi var diagnosticēt ādas saslimšanas pašā agrīnajā stadijā. Sadarbībā ar E. Gulbja Laboratoriju tiek veiktas sēnīšu, bakteriālās un citu infekciju uzsējumu analīzes. Pēc analīžu rezultātiem tiek nozīmēta efektīva ārstēšana.Pie ādas veidojumu likvidācijas tiek izmantota konkrētam veidojumam efektīvāka destrukcijas metode: monokoagulācija vai ekscīzija. Izmantojot anestēzijas metodes, speciālisti samazina nepatīkamas sajūtas līdz minimumam. Selektīva destrukcijas metožu izvēle vecina ātrāko pēcmanipulācijas atgūšanu. 

Matu saslimšanas ārstēšana

Matu izkrišana un galvas ādas bojājumi ir ne tikai nepatīkami, bet arī estētiski traucējoši. Mūsdienās ar šo problēmu saskaras ne tikai vīrieši, bet arī sievietes. Šādi traucējumi var būt gan patstāvīga saslimšana, gan arī citas saslimšanas simptoms. Ļoti svarīgi nekavēt matu izkrišanas diagnostiku, jo dažreiz tas noved pie neatgriezeniskām sekām. Medicīnas centra KATARSE dermatologi izmanto tikai ar CHMP un pārējo ES institūciju pārbaudītas un rekomendētas diagnostikas metodes un ārstēšanas paņēmienus. 

Pēc diagnostikas, kas ietver klasisko dermatoskopiju un UV skrinīngu ar Wooda lampu, speciālists nosaka atbilstošu terapiju un sniedz rekomendācijas dzīves veida korekcijai ārstēšanas perioda laikā. Vairākos gadījumos dermatologi var ne tikai apturēt matus izkrišanu, bet arī atjaunot matu reģenerāciju.

Pretnovecošanas terapija

Intensīvs dzīves ritms un nedraudzīgi ārējie apstākļi, ietekmē mūsu ādas veselību un ārējo izskatu. Ļoti svarīgi neatlikt ādas stāvokļa diagnostiku, pat ja vizuāli nekas netraucē. Dermatologs var diagnosticēt agrīnā vecuma ādas izmaiņas un rekomendēt atbilstošas kopšanas procedūras vai procedūru kompleksu, vecuma pazīmju samazināšanai. Pie vajadzības, dermatologs dos norīkojumu pie cita speciālista vai nepieciešamām analīzēm.

Dermatologa konsultācijas laiks ir atkarīgs no veiktās diagnostikas un manipulācijas, bet tās vidējais laiks ir aptuveni 30 minūtes. Šajā laikā speciālists veic ādas veidojumu apskati ar dermatoskopu, veic nepieciešamās manipulācijas, ja tas ir nepieciešams, lai atrisinātu pacienta problēmu.Lai savlaicīgi diagnosticēt problēmu un sāktu ārstēšanos, jums ir jākonsultējas ar ārstu pie šādiem simptomiem:
  • kārpas un papilomas;
  • kārpu un dzimumzīmju palielināšanās, aizdomas par jaunveidojumu rašanos;
  • matu izkrišana un plikpaurība;
  • atslāņošanās, ieauguši nagi;
  • blaugznas;
  • ādas krāsas maiņa;
  • ādas nieze, lobīšanās, pietūkums;
  • melnie punkti (pūtītes);
  • herpes.

Ādas slimību cēloņu ir ļoti daudz, jo āda var tikt traumēta ne tikai ārējo faktoru, bet arī kuņģa-zarnu trakta, imūnās un endokrīnās sistēmas problēmu dēļ. Neatlieciet vizīti pie dermatologa, jo slimības ārējā izpausme var liecināt ne tikai par ādas slimībām, bet arī par problēmām ar iekšējiem orgāniem!